Про майстерню

1. Про ікону та іконописання

  Іко́на (грец. εἰκόνα — малюнок, образ, зображення) — живописне, мозаїчне або рельєфне зображення Ісуса Христа, Богородиці, святих і подій Святого Письма.

Виникли в 2 ст. до н. е. Після гострих суспільних суперечок стосовно ікон у Римській імперії (іконоборство), дозвіл на використання ікон у церковному і суспільному житті був офіційно прийнятий в 787 р. на VII Вселенському соборі в Нікеї. Перші ікони в Україні були візантійського походження. Ікона стала настільки прийнятою в Україні-Русі, що помешкань, де б не було святих зображень, у давнину, мабуть, не існувало. Українські іконописці гідно розвивали іконописання, котре стало виразом особливостей духу і пізнання християнських правд нашого народу.

 Ікони з давніх часів виконували спеціальною технікою за традиційними приписами: липову, дубову або кипарисову дошку закріпляли тонким полотном і покривали кількома шарами левкасу (алебастр з клеєм), шліфували і за певним порядком виконували малюнок, золочення та розпис яєчною темперою. Протягом віків майстри зберігали кращі надбання технік, додаючи новий досвід і йдучи за розвитком богословської думки. В нашій майстерні також продовжують цю дорогу іконописання. Також працюють в техніці олійного, акрилового живопису та при необхідності використовують нові засоби та технології.

  Ікони поділяють за місцем призначення — церковні, дорожні і домашні. Також класифікують за числом персонажів, технікою виконання та іншими критеріями.

2. Про нашу майстерню

   Іконописну майстерню створено  при Курії Львівської Архієпархії  з метою горнути християн у спільноту Христа, де кожен займає свою таку неповторну і незамінну частку.     Іконопис є не просто мистецтвом, але виявом богословія Церкви. Тисячоліттями людство відкривало для себе промені безмежжя Божих істин, проходячи шлях кожен особистого пізнання, що ставало основою для вселюдських надбань. Пізнання виливалося в богословське навчання Церкви. Богословіє в свою чергу часто виражалося людиною через зображення – ікону. Отож, ікона стала органічним виявом Божого об”явлення людині. Таким чином,  іконопис потребує нерозривного зв’язку із Церквою та богословієм. Отож, таким природнім і необхідним виразом цього є створення іконописних майстерень при церквах.             Ікона, чи образ мали би займати належне місце – не на торговищі, чи серед купки кіосків, але там, де людина справді застановиться – що таке ікона, чому вона потребує ікони – для дизайну кімнати, чи чогось більшого. Майстерня має на меті доносити це первинне значення ікони, а також розпису храму. Настінні розписи, що теж є частиною праці наших іконописців, виконуються таким чином, щоб становити відповідне доповнення Літургійного життя Церкви та християнина зокрема.

3. Робота майстерні

  Наразі в майстерні працює четверо іконописців. Кожен з них проходив свій життєвий шлях до зрозуміння і писання ікон.

Майстерня завжди відкрита для людей, що бажають ближче ознайомитися з процесом іконописання. Також є можливість вибрати, чи замовити ікону відповідного сюжету, чи стилю написання.